При артрозі колінного суглоба фізичними вправами слід займатися в положенні лежачи або сидячи, коли максимально знижене навантаження вагою на колінні суглоби. Інтенсивність занять та частота повторення вправ визначаються ступенем артрозу та вираженістю болю в колінних суглобах.

Слід пам’ятати, що крім позитивного емоційного заряду, зарядка сприяє також зміцненню серцево-судинної системи та кісткової тканини.

Головний принцип – часте повторення вправ протягом дня по кілька хвилин. Обсяг рухів слід поступово збільшувати.

Лікувальну фізкультуру (ЛФК) при артрозі колінного суглоба слід виконувати повільно, плавно, поступово збільшуючи обсяг рухів у суглобах. Енергійні рухи протипоказані. При цьому краще зосередитися на хворому суглобі, думати про те, як під час рухів кров притікає до суглоба, приносить з собою поживні речовини, які при розслабленні кінцівки живлять хрящ, а при рухах видавлюються в суглобову порожнину, забезпечуючи добре змазування суглобу.

У більшості хворих ці вправи не викликають посилення болю у суглобах. Якщо, однак, біль продовжується більш ніж через 20 хвилин після виконання вправ, то треба зменшити число повторів до 5 вправ за один раз, потім поступово збільшувати їхнє число до 20, коли дозволить самопочуття.